محل تبلیغات شما

زریق کارآفرینی دوپینگی غیربومی، و به تعویق افتادن تعاملاتمردمی

پیشتر گفته شد تعاملات مردمی است که پیشران پیشرفت منطقهمحروم است؛

اما چرا براحتی رخ نمی دهد و جور نمی شود؟

در این مطلب و چند مطلب بعدی به ریشه های این موضوع میپردازم.

اولین پدیده ای که تعاملات مردمی را به تعویق انداخته، توسل بهکارآفرینی» از بیرون منطقه است. 

مسئولین مناطق محروم دربدر دنبال کارآفرین هستند از خارجمنطقه.

آن‌هم می‌آید با انواع رانت های دولتی دوپینگ می کند، و کلیهم ادا و منت سر مسئولین می گذارد، و تازه تک می‌پرد، ونهایتاً مردم را کارگر و عمله ی خود می سازد! در منطقه محروم ِ مشهوری در شرق کشور، گزارش می دادند فلان تاجر از غربکشور را آورده ایم؛ . او هم ۵ هزار دختر قالیباف راسروسامان داده تا برایش قالی ببافند. 

-  از مسئول دولتی پروژه پرسیدم با چه دستمزدی؟ گفت ۲۵۰ هزار تومان ماهانه

-  همه فقط به این فرد می فروشند؟ بله

-  او قالی را کجا می فروشد و با چه شرایطی؟ خبر نداریم وجویا نشدیم

-  آیا این دستمزد، عادلانه است؟ بررسی خاصی نکردیم

-  اگر همین قالی باف ها بخواهند خودشان ببافند و صادرکنند، می توانند؟ معلوم نیست

-  زمینه ای برای ورود تاجر دوم و سوم و  را هم به این منطقهفراهم کرده اید؟ خیر

-  آیا میراث هنری - اقتصادی فرش این منطقه، بدستفرش‌بافان خودش قابل احیا نبود؟ 

آخرش پاسخی داد تا بحث را تمام کنم، گفت: 

ببین بالاخره همین ۵ هزار دختر، تا قبل از این بیکار بوده اند وحالا دارند قالی می بافند؛

از هیچ چی که بهتر است! 

حالا بماند که این کار در قالب پروژه ی بین المللی ِ وارداتی ِ پرطمطراقی پیش رفته که سروصدایی هم به پا کرده.  

اما کجای این تیپ کارآفرینی،

به توانمندسازی مردمی و همیاری منطقه ای و درونزایی ِ پیشرفت می انجامد؟ الله اعلم.

چالشها و موانع توسعه كارآفريني در ايران

نقدي بر استراتژي هاي توسعه كارآفريني

اكوسيستم كارآفريني و اكوسيستم كسب و كار وتفاوت اين دو

آخرش پاسخی داد تا بحث را تمام کنم، گفت , ببین بالاخره همین ۵ هزار دختر، تا قبل از این بیکار بوده اند وحالا دارند قالی می بافند؛از هیچ چی که بهتر است , اقتصادی فرش این منطقه، بدستفرش‌بافان خودش قابل احیا نبود؟  , آیا میراث هنری  , را هم به این منطقهفراهم کرده اید؟ خیر ,  حالا بماند که این کار در قالب پروژه ی بین المللی ِ وارداتی ِ پرطمطراقی پیش رفته که سروصدایی هم به پا کرده , ببین بالاخره همین ۵ هزار دختر، تا قبل از این بیکار بوده اند وحالا دارند قالی می بافند؛از هیچ چی که بهتر است   حالا بماند که این کار در قالب پروژه ی بین المللی ِ وارداتی ِ پرطمطراقی پیش رفته که سروصدایی هم به پا کرده ,  حالا بماند که این کار در قالب پروژه ی بین المللی ِ وارداتی ِ پرطمطراقی پیش رفته که سروصدایی هم به پا کرده   اما کجای این تیپ کارآفرینی،به توانمندسازی مردمی و همیاری منطقه ای و درونزایی ِ پیشرفت می انجامد؟ الله اعلم ,آخرش پاسخی داد تا بحث را تمام کنم، گفت  ببین بالاخره همین ۵ هزار دختر، تا قبل از این بیکار بوده اند وحالا دارند قالی می بافند؛از هیچ چی که بهتر است , اقتصادی فرش این منطقه، بدستفرش‌بافان خودش قابل احیا نبود؟  آخرش پاسخی داد تا بحث را تمام کنم، گفت , آیا میراث هنری   اقتصادی فرش این منطقه، بدستفرش‌بافان خودش قابل احیا نبود؟ 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها